Projekty domow
Projekty domowProjekty domow
Projekty domowProjekty domowProjekty domow
homeemailforum
Projekty domowProjekty domowProjekty domow
nowościkoszykpromocje
Projekty domow
tel: 601 08 04 04*** Zamów projekt indywidualny w promocyjnej cenie ***
Projekty domow
PROJEKTY
Projekty domów
Garaże
Inne projekty
SZUKAJ
Pow. użytkowa m2
do
Szer. działki m2
do
Piwnica
Garaż
Typ budynku
Słowo kluczowe
Zaawansowane
LOGOWANIE
LOGIN
HASŁO 
REJESTRACJA
Użytkownik
Przedstawiciel
KATALOG
Zamów katalog
O katalogu
ARCH STUDIO
Kontakt
O firmie
Przedstawiciele
PROJEKTY
Co zawierają projekty
Adaptacje
Cennik usług
Terminologia
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Projekt AR163
Projekt AR115
Projekt AR129
Projekt AR116
Projekt AR119
Projekt AR133
Projekt AR132
Projekt AR163AD1
Projekt AR149
Projekt AR126
NIE CZEKAJ ZŁÓŻ WNIOSEK KREDYTOWY
ARTYKUŁY
Technika grzewcza
INSTALACJE
IZOLACJE
Pompy cieplne

Ostatnio coraz częściej słyszy się o zastosowaniu do ogrzewania budynków jednorodzinnych i większych obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej pomp ciepła. Urządzenia te umożliwiają wykorzystanie energii cieplnej zawartej w wodzie gruncie lub powietrzu. Urządzenia najczęściej stosowane to sprężarkowe pompy ciepła Proces przemian termodynamicznych zachodzących wewnątrz urządzenia pozwala na uzyskanie temperatury zasilania na poziomie 65°C. Pompy ciepła charakteryzuje współczynnik COP, który mówi o ilości energii cieplnej uzyskanej z jednostki energii elektrycznej dostarczonej do pompy.
Współczynnik ten w obecnie stosowanych urządzeniach waha się od 3 do nawet 13. Oznacza to, iż pompa dla budynku jednorodzinnego o zapotrzebowaniu ciepła 12 kW pobiera prąd o mocy 3 kW. Dla porównania czajnik bezprzewodowy do gotowania wody ma moc 2 kW, żelazko 1,6 kW. W pompach niedużej mocy energia pobierana jest najczęściej z gruntu poprzez tak zwany kolektor gruntowy. Wymienniki układane poziomo na głębokości około 1,5 m wymagają pewnej powierzchni działki wolnej od zabudowy. Pobór energii dla kolektorów poziomych waha się w granicach 15 – 40 W z 1 m2 obszaru w zależności od parametrów gruntu. Innym rozwiązaniem jest kolektor gruntowy pionowy, który wymaga z kolei nawiercenia otworów o głębokości 30 – 150 m, co oznacza nieco większe nakłady finansowe. Stosowanie pomp ciepła do ogrzewania budynków nie wymaga obecnie stosowania jakichś szczególnych rodzajów instalacji c.o. Możliwość uzyskania temperatury zasilania na poziomie 65°C (pompy firmy IVT) pozwala stosować instalacje grzejnikowe, jak i niskotemperaturowe bez żadnych ograniczeń, bez przeszkód można również przygotować odpowiednią ilość ciepłej wody użytkowej. Koszt ogrzewania średniej wielkości domu jednorodzinnego wynosi od 1200 – 2000 zł/rok.
Pozwala to na zwrot kosztów zabudowy urządzenia w czasie 5 -12 lat w zależności od zakupionego modelu i warunków pracy. Dostępne na rynku pompy IVT Greenline są najnowocześniejszymi urządzeniami tego typu w Europie. Doskonała technicznie nowej generacji sprężarka spiralna Mitsubishi Electric pozwala na osiągnięcie na zasilaniu temperatury 65°C przy zastosowaniu czynnika R407C. Sprężarka ta zapewnia cichą i bezawaryjna pracę. Wysoki poziom przeszkolenia i niemałe już doświadczenie kadry inżynierskiej gwarantuje właściwy dobór urządzeń i projekt całej instalacji grzewczej jak również jej fachowe wykonanie. Powyższe fakty potwierdzone są 5 letnią gwarancją udzielaną na montowane przez nas systemy.
Jarosław BrzóskaARCON Technika Grzewcza, ul. Kadłubek 27a, 32-500 Chrzanów,
tel./fax. (32) 753-99-55 lub 57, biuro@arcontg.pl


notatnik
Projekty domow
Projekty domow | Copyright archstudio.pl | Projekty domow | Wykonanie: ut.pl | Projekty domow